Systemy garderoby czyli jak zorganizować swoją szafę

Nie ma wątpliwości, że posiadanie dobrze zorganizowanej szafy może pomóc Ci poczuć się lepiej. Ale, jak uporządkować swoją przestrzeń bez ciągłego jej przewalania?. Otóż mamy rozwiązanie i z kilkoma małymi zmianami, możesz przekształcić swoją szafę w zorganizowaną przestrzeń, na którą zasługujesz. W tym artykule przyjrzymy się kilku najlepszym sposobom na zorganizowanie swojej szafy od podstaw. Kluczem jest znalezienie odpowiedniego systemu garderoby.

garderoba w mieszkaniu

System Garderoby – co to jest?  

Systemy garderoby stanowią zbiór produktów, które są używane do organizowania przestrzeni w szafie w wydajny sposób. Jest wiele różnych systemów do garderoby dostępnych na rynku. Wszystkie te systemy są przeznaczone do rozwiązywania pewnych problemów związanych z ograniczoną przestrzenią na przechowywanie odzieży. 

Przestrzeń dla butów 

Jest to istotna rzecz stanowiąca wyposażenie garderoby. Nikt nie chce układać przecież butów jeden na drugim, prawda? Najlepszym sposobem na zorganizowanie szafy na buty jest zainstalowanie stojaków na buty. Regały na buty są poręczne, ponieważ pozwalają na przechowywanie butów w pionie. W związku z tym, będziesz miał więcej pionowej przestrzeni w swojej szafie. Inną istotną rzeczą w stojakach na buty jest to, że mogą one być używane do przechowywania wielu par butów.  

Wieszaki 

Wieszaki mają fundamentalne znaczenie w utrzymaniu porządku Twojej szafy. Równie często wykorzystywane są przez nowoczesne systemy do garderoby. Jeśli jak większość ludzi, masz zbyt wiele ubrań, zacznij od podzielenia przestrzeni swojej szafy na sekcje. Z przodu powieś ubrania, które aktualnie używasz. Natomiast z tyłu użyj wiszących pojemników i organizerów, aby przechować ubrania, które używasz rzadziej lub czekają na użycie o odpowiedniej porze roku.

Półki

Jest to bardzo prosty trick, który sprawi, że Twoja szafa będzie wyglądać znacznie bardziej zorganizowana. Półki mogą być umieszczeni pionowo w wewnętrznej części twój szafy i mogą służyć przechowywaniu ubrania. Można również kupić półki, które są przeznaczone do zainstalowania po zewnętrznej stronie szafie. To może pomóc w zorganizowaniu butów, czapek i innych elementów odzieży. Istnieje wiele różnych typów półek dostępnych, więc ważne jest, aby znaleźć odpowiednie półki, które pasują do Twojej szafy. 

Post navigation