Palma kencja – idealna roślina dla laików

Zieleń wycisza i uspokaja. To nie ulega wątpliwościom. Co jednak zrobić, kiedy bardzo zależy nam na uatrakcyjnieniu naszych czterech ścian o żywe, roślinne elementy, a wydaje nam się, że mamy dwie lewe ręce do jakichkolwiek roślin?

Domowa roślinność

Domowe rośliny niejednokrotnie stanowią swoistego rodzaju kropkę nad „i” oraz sprawiają, że pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru. Pomijając ich, równie ważny, pozytywny wpływ na jakość oraz wilgotność powietrza w mieszkaniu, żywe rośliny stanowią doskonały dodatek aranżacyjny oraz powodują, że dany pokój jest przytulniejszy.

Prawda jest jednak taka, że nie zawsze pielęgnacja jest tak łatwa, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać i w wielu przypadkach wystarczy już nalać za dużo, bądź też za mało wody, albo ustawić roślinę w nieodpowiednim miejscu, żeby liście zżółkły, pojawiły się nieładne plamy, a kwiat nadawał do wyrzucenia. Czy zatem wszystko stracone?

palmy - kencja

Rośliny mało wymagające

Na szczęście istnieje szereg kwiatów i drzewek, które przy minimalnej ilości wysiłku, odwdzięczą się nam przepięknym wyglądem. Jedną z takich roślin jest chociażby palma kencja dostępna na tej stronie: https://kwiatydonice.pl/palmy-kentie. Ta pochodząca z Australii, ciemnolistna roślina jest wyjątkowo nieskomplikowana w uprawie i nie straszne są jej mniejsze, bądź też większe zmiany środowiskowe.

Tak naprawdę wystarczy jej permanentnie wilgotna ziemia, w połowie zacienione miejsce oraz temperatura nieprzekraczająca 20 st, a palma ta odwdzięczy nam się swoją bujnością oraz wyjątkowym połyskiem przez okrągły rok. Czego chcieć więcej?

Jeżeli ktoś marzy o rozpoczęciu swojej przygody z uprawą domowej zieleni, to zdecydowanie warto rozpocząć ją od zakupu palmy kencji.

Post navigation