Na co zwrócić uwagę wybierając lampy zewnętrzne?

Oświetlenie zewnętrzne domu musi być eleganckie i praktyczne. Chcąc uzyskać zadowalające efekty trzeba dobrze zaplanować, jakie lampy wybrać, i jak je rozmieścić. O czym trzeba pamiętać oświetlając ogród i dom?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wybierając oświetlenie zewnętrzne domu warto zwrócić uwagę na kinkiety. Jest to rodzaj lamp, który wygląda bardzo efektownie i elegancko podkreśla urok domu.

Kinkiety warto rozmieścić nad drzwiami oraz bramą garażową. Kolejnym miejscem, w którym potrzebne jest dobre oświetlenie jest taras, na którym bez problemu będzie można spędzać letnie wieczory. Uzupełnieniem oświetlenia tarasowego mogą być lampy ustawione w ogrodzie tak, by dawały światło na taras. Bardzo ciekawie wyglądają lampy w kształcie kwadratów czy kul, które będą idealnie komponowały się z nowoczesnym domem i ogrodem. W klasycznych ogrodach sprawdzą się lampy w kształcie ulicznych latarni.

Dodatkowe oświetlenie można ukryć w podsufitce. Halogeny led sprawdzą się jako uzupełniające źródło światła. Jest to światło mocne, a jednocześnie lampy są ukryte, więc pasują do domu w każdym stylu.

Tajemniczy ogród

Lampy zewnętrzne muszą być funkcjonalne i zwiększać nasze poczucie bezpieczeństwa. Projektując oświetlenie ogrodowe warto pozwolić sobie na stworzenie pięknej, eleganckiej przestrzeni, w której wieczory będą tajemnicze i bajeczne – https://www.elampy.pl/97-lampy-zewnetrzne.

Wybierając lampy zewnętrzne do ogrodu warto pokusić się o kilka rodzai, by stworzyć zróżnicowane oświetlenie. Lampy na słupku mogą oświetlać ścieżki i rośliny od góry. Reflektory umieszczone na ziemi pięknie podświetlą rośliny od dołu tworząc tajemniczy klimat.

Ciekawym rozwiązaniem są lampy solarne, które możemy umieścić tam, gdzie źródło światła jest za małe. Ich największą zaletą jest to, że nie wymagają instalacji elektrycznej. Są funkcjonalnym i tanim rozwiązaniem.

Post navigation