Funkcjonalne i designerskie ciekawostki dotyczące lamp tubowych

Nowoczesne lampy tubowe to coś więcej, niż tylko efektowny sposób dekoracji wnętrza. Ich kształt i specyficzna forma to nie jedyny czynnik decydujący o ich wyjątkowości. Dlatego warto powiedzieć kilka słów również na temat wielu innych cech dobrej lampy tubowej. Oto kilka dodatków, na które w sposób szczególny warto zwrócić uwagę.

Regulowana wysokość

Niektóre lampy sufitowe tuby posiadają specjalny mechanizm, który umożliwia regulację ich położenia i wysokości. Funkcja ta sprawdza się zwłaszcza w pomieszczeniach wyróżniających się pewną krzywizną stropu lub poddasza.

Dzięki funkcji regulowanej wysokości położenia lampy, można jej usytuowanie zmieniać nie tylko w trakcie jej montażu, ale również podczas bieżącego użytkowania. Ze względu na fakt, że większość lamp tubowych działa na zasadzie soczewki, ich wysokość będzie określać, w jakim stopniu zawężony zostanie strumień świetlny. Im niżej lampa zostanie zawieszona, tym emitowane z niej światło będzie bardziej skupione.

Pilot – mała rzecz a cieszy

Większość najbardziej zaawansowanych, tubowych lamp wiszących posiada możliwość regulowania strumienia emitowanego światła poprzez system zdalnego sterowania.

System ten opiera się na prostej zależności pilot – sensor, dzięki której istnieje możliwość zmiany barwy lub intensywności padającego światła. O ile ta druga kwestia jest w przypadku lamp wiszących rzadkością, o tyle możliwość zmiany barwy światła i dostosowania jej do potrzeb użytkownika jest już dość często spotykaną funkcjonalnością.

Chrom – bardzo ważny dodatek

W dwóch powyższych fragmentach tekstu skupiono się przede wszystkim na funkcjonalności lamp wiszących. Tymczasem niektóre, wprowadzane do nich dodatki, mają również wpływ na ich ogólną aranżację.

Jednym z takich dodatków jest chrom. Pod pewnymi względami przypomina on nawet srebro. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że materiał ten niezwykle pięknie odbija padające nań światło. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre elementy lampy są wykonane z chromu, można odnieść wrażenie, że po jej włączeniu pomieszczenie zostanie rozświetlone prawdziwą feerią migających punkcików.

Podsumowanie

Przy zakupie sufitowych lamp tubowych, bardzo rzadko zwraca się uwagę na szczegóły, gdyż – dla wielu osób – bardziej liczy się ogólny design produktu. Tymczasem okazuje się, że jego niewielkie szczegóły, rzeczywiście mogą mieć wpływ nie tylko na sam wygląd elementu świetlnego, ale też na jego cechy funkcjonalne. Dzięki temu zakupiona lampa zaskoczy każdego, kto będzie miał z nią po raz pierwszy do czynienia.

Post navigation