Ościeżnica regulowana jako niezbędny element montażowy

Podczas montażu drzwi należy pamiętać o wyborze odpowiedniej ościeżnicy. Bez niej zamontowanie drzwi jest niemożliwe, dlatego warto poświęcić tej kwestii nieco uwagi. Ościeżnica powinna być solidnie wykonana, a także pasować do ogólnej stylistyki wnętrza. W marketach budowlanych możemy spotkać dwa rodzaje ościeżnic, czyli ościeżnice regulowane oraz stałe. Czym różni się ościeżnica regulowana od stałej oraz po którą z nich ludzie sięgają częściej? Odpowiedzi poznasz w tym artykule.

Jakie zastosowanie posiada ościeżnica?

Ościeżnica jest ramą, do której przytwierdza się skrzydło drzwiowe. Jest to niezbędny element montażowy każdych drzwi. Jeśli przed zamontowaniem drzwi nie zadbamy o zakup odpowiedniej ościeżnicy, montaż drzwi będzie niemożliwy. Ościeżnice dzielą się na dwa rodzaje, które różnią się od siebie zastosowaniem. Ościeżnice stałe wykorzystuje się w przypadku idealnie równych ścian o standardowej grubości, natomiast ościeżnice regulowane lepiej sprawdzają się w przypadku ścian o niestandardowych wymiarach (więcej szczegółów tutaj).

Czy warto wybrać ościeżnicę stałą?

ościeżnica regulowana

Ościeżnica stała charakteryzuje się tym, że nie ma możliwości regulacji. Oznacza to, że ościeżnica stała przeznaczona jest do ścian, które są idealnie równe oraz posiadają standardową grubość. Ten rodzaj ościeżnicy cieszy się znacznie mniejszą popularnością, ze względu na to, że niewiele osób może pochwalić się idealnie równymi ścianami w swoim mieszkaniu. Ościeżnica stała może być doskonałym rozwiązaniem, jeśli ściany w naszym domu mają standardową grubość od 6 do 10 cm.

Ościeżnica regulowana – dlaczego jest lepszym wyborem?

Ościeżnica regulowana cieszy się o wiele większą popularnością, ze względu na łatwość montażu oraz swoją uniwersalność. Taka ościeżnica bowiem pasuje praktycznie do większości ścian. Nie każdy ma w swoim domu ściany o standardowej grubości wynoszącej od 6 do 10 cm, co wyklucza zastosowanie ościeżnicy stałej. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może okazać się montaż ościeżnicy regulowanej. Jest ona nieco droższa, jednak uniwersalność oraz łatwość montażu zdecydowanie to rekompensują.

Post navigation