Z jakiego materiału wybrać panele tapicerowane ścienne?

Aby wybrać porządne panele tapicerowane ścienne w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od użytych materiałów zależy nie tylko design paneli, ale również ich właściwości fizyczne.

Na jaki materiał postawić?

Jeżeli chodzi o wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, to najlepszym wyborem są tkaniny obiciowe, które wykorzystywane są od wielu lat do tapicerowania mebli. Godne polecenia są przede wszystkim tkaniny o zwiększonej odporności na ścieranie. Wielu producentów pokrywa swoje panele specjalnymi powłokami zabezpieczającymi. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład specjalne warstwy ochronne teflonowe. Dużym atutem wymienionych powłok jest również to, że panele tapicerowane ścienne są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup.

Solidne i wytrzymałe materiały

Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na obicia wykonane z weluru. Wymieniona tkanina obiciowa może pochwalić się bardzo przyjemną strukturą, a co najważniejsze bardzo ładnie się układa. Na półkach sklepowych znaleźć można także rewelacyjne panele, które wykonane są w całości z tkanin płóciennych. W obecnym sezonie jest bardzo duża moda na naturalne i surowe tkaniny. Tutaj można znaleźć więcej informacji na ten temat.

panele tapicerowane

Szybki montaż paneli

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest również sposób montażu. Uniwersalne panele tapicerowane na szczęście są bardzo proste w montażu i demontażu. Większość paneli dostępnych na rynku przytwierdza się bezpośrednio do ściany za pomocą specjalnego kleju montażowego. Można znaleźć także panele tapicerowane, które mają dodatkowe uchwyty osadzone bezpośrednio w ścianach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby panele przymocować do ściany za pomocą wkrętów. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować panele, mogą oczywiście skorzystać z pomocy fachowców.

Post navigation