W jakiej łazience sprawdzi się kabina półokrągła?

Kabiny prysznicowe półokrągłe to jedne z najczęściej wybieranych modeli. Są polecanym rozwiązaniem do różnych rodzajów łazienek. W sklepach odnaleźć można wiele rodzajów tych produktów. Kto powinien się na nie zdecydować i dlaczego są warte uwagi?

Wielkość pomieszczenia

Zdecydowaną zaletą kabin z półokrągłymi brodzikami jest łatwość dopasowania ich do łazienek o różnej wielkości. Ich najbardziej popularne wymiary to:

  • kabiny 80×80
  • prysznice 90×90
  • brodziki 100×100.
    Możliwy jest również zakup modeli o bokach różnej długości lub zaprojektowanych specjalnie na zamówienie klienta. Modelem najbardziej uniwersalnym i najczęściej wybieranym jest kabina prysznicowa 90×90 półokrągła. Jej wymiary umożliwiają funkcjonalne ustawienie nawet w pomieszczeniach o bardzo małej powierzchni. Jednocześnie, optymalna ilość przestrzeni wewnątrz zapewnia użytkownikom odpowiedni komfort.

Możliwy jest zakup kabin narożnikowych oraz przyściennych. Właściciele łazienek na planie kwadratu, które wydają się trudne do zaaranżowania, z pewnością będą zadowoleni z wyboru narożnego modelu. W pomieszczeniach prostokątnych sprawdzą się kabiny przyścienne. Kabina prysznicowa polokragla gwarantuje wygodę użytkowania. Łatwo umieścić ją w łazienkach o różnym kształcie. W związku z tym może być wyjątkowo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem również w przestronnych pomieszczeniach.

Dopasowanie do wystroju

Nowoczesne kabiny półokrągłe komponują się z większością modnych stylów wnętrzarskich. Zarówno modele z drzwiami przesuwnymi, jak i uchylnymi będą pasowały do aranżacji skandynawskich, boho, minimalistycznych i vintage. Ciekawym rozwiązaniem są również modele otwarte, w których nie montuje się drzwi żadnego rodzaju. Dopasowując kabinę do wystroju warto zwrócić uwagę na kolor profili, które nadają charakteru całemu prysznicowi.

Post navigation