Uchwyt do mebli – co warto wiedzieć?

Umeblowanie to kluczowy element wyposażenia domu. Z tego względu przed kupnem należy zwrócić szczególną uwagę, czy określony mebel wpasuje się do przestrzeni mieszkalnej. Zarówno ze względu na swoje walory estetyczne, jak i użytkowe. Jedną z ważniejszych kwestii, którą należy uwzględnić, jest odpowiedni uchwyt do mebli.

Różnorodne uchwyty meblowe

chromowane uchwyty meblowe

Współcześnie oferowane przez producentów uchwyty do mebli pokojowych mogą być wykonane z różnych materiałów, posiadać odmienny sposób mocowania oraz całkowicie odrębną stylistykę. Niemniej jednak wszystkie spośród oferowanych uchwytów mogą być przydzielone do jednej z czterech podstawowych kategorii tj.:

– uchwytów jednopunktowych (gałkowych),

– uchwytów dwupunktowych (przypominających

  klasyczną klamkę samochodową),

– uchwytów wypuszczanych,

– uchwytów krawędziowych.

Uchwyty do mebli pokojowych — jak wybrać?

Uchwyt do mebli jednopunktowy sprawdzi się najlepiej w przypadku mieszań w stylistyce rustykalnej, wiejskiej, czy też w pomieszczaniach w stylu glamour. Ponadto stosując tego rodzaju uchwyt przyozdobiony odpowiednią powłoką można podkreślić piękno mebla.

Z kolei uchwyt do mebli dwupunktowy to aktualnie najpopularniejsze rozwiązanie w polskich domach. Ze względu na swoją popularność producenci oferują uchwyty wykonane w najróżniejszych kolorach oraz z odmiennych materiałach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie!

Uchwyty do mebli pokojowych wpuszczane montowane są we wcześniej wywierconym otworze w płycie mebla. Oznacza to, że w wielu przypadkach nie mogą być one założone. Natomiast uchwyty krawędziowe to aktualnie najmodniejsze rozwiązanie.

Post navigation