System drzwi przesuwnych – jak wybrać odpowiedni?

Systemy do drzwi przesuwnych są coraz częściej wykorzystywane we współczesnych aranżacjach. Dzięki nim można stworzyć szafę, której drzwi nie zabiorą wolnej przestrzeni, jak w przypadku tradycyjnie otwieranych drzwi. Dzięki tej właściwości, system drzwi przesuwnych jest najczęściej wykorzystywany w pomieszczeniach o małej powierzchni, by zyskać jak najwięcej miejsca i nie zabierać sobie cennych metrów kwadratowych.

Jakie drzwi przesuwne wybrać?

drzwi przesuwne - system ze szklanymi drzwiami

Na rynku dostępne są drzwi przesuwne do szafy naścienne oraz chowane do ściany. Te pierwsze są tańszym rozwiązaniem oraz mniej skomplikowanym. Można je praktycznie samemu zamontować bez pomocy specjalisty. Często przyjmują postać lustra, co tym bardziej wpływa na dekoracyjność i funkcjonalność danej szafy. Zakup drzwi przesuwnych naściennych wiąże się z wieloma możliwościami wystroju wnętrza, ponieważ występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych.

Drzwi chowane w ścianę są natomiast bardziej skomplikowaną opcją. Do ich montażu będzie potrzebne zatrudnienie fachowca, który przygotuje projekt danej szafy pasujący do danego pomieszczenia. To rozwiązanie tworzy o wiele więcej możliwości.

System do drzwi przesuwnych może być wykonany zarówno ze stali, jak i z aluminium. Stal jest tańszym rozwiązaniem, lecz prowadnice wykonane z tego materiału mogą być niekomfortowe w dłuższym użytkowaniu, ponieważ podczas przesuwania drzwi istnieje możliwość wydobywania przez nie nieprzyjemnych dźwięków.

Post navigation