Światło w pokoju dziecka – jak wybrać idealne lampy?

Pokój dziecka spełnia wiele różnorodnych funkcji. To tu nasze pociechy odpoczywają, śpią, bawią się i uczą. Chcąc stworzyć przestrzeń, która będzie praktyczna i funkcjonalna należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jak wybrać lampy do pokoju dziecięcego, by był elegancki i jednocześnie komfortowy?

Jak wybrać oświetlenie sufitowe?

W każdym dziecięcym pokoju musi znaleźć się żyrandol, którego zadaniem jest rozjaśnienie całego wnętrza.

Wiszące lampy do pokoju dziecięcego to elegancka dekoracja. Wybierając żyrandol warto skoncentrować się na kloszach tekstylnych. Delikatnie rozpraszają światło. Dużą zaletą lamp do pokoju dziecięcego jest ogromna różnorodność kloszy. Można znaleźć bajkowe postaci, zwierzęta, samochody, samoloty czy rakiety. Każdy maluch znajdzie wzór, który go zachwyci.

Wygodnym rozwiązaniem jest sufitowa lampa do pokoju dziecięcego, której natężenie światła jest zmienne. Ustawienie światła przy pomocy pilota to dodatkowe udogodnienie.

Nastrojowe wnętrze

Dziecko w pokoju potrzebuje nie tylko funkcjonalnego oświetlenie, ale również lampek, które wprowadzą przyjemny klimat.

Stołowe lampy do pokoju dziecięcego warto umieścić w kilku punktach mieszkania. Niezbędna jest lampka przy łóżku, która przyda się w czasie wieczornego czytania, jak i w nocy, gdy dziecko się obudzi. Można ustawić lampkę na szafce nocnej lub przypiąć do poręczy łóżka.

Bardzo ciekawie wyglądają lampy do pokoju dziecięcego rozstawione w różnych punktach pokoju. Komoda oraz półki na książki to idealne miejsce na ustawienie lampek.

Oświetlając dziecięce królestwo warto również wykorzystać lampy ścienne. Kinkiety z tekstylnym kloszem dają delikatne, nastrojowe światło. Plafony znajdziemy w kształcie zwierzątek, chmurek czy samochodów. Jest to niebanalna ozdoba pokoju. Wykorzystując kilka plafonów powieszonych koło siebie można stworzyć kompozycję, która będzie niespotykaną ozdobą.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego warto pamiętać, że wesołe lampki są niebanalną ozdobą wnętrza. Nawet przy wyłączonym świetle wyglądają elegancki i rozweselają pokój naszej pociechy.

Oświetlenie robocze

Nie zależnie od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko potrzebuje przestrzeni roboczej. Dla przedszkolaka będzie to stolik do rysowania, dla ucznia biurko. Oświetlenie tego miejsca jest niezwykle ważne. To właśnie od prawidłowego wyboru lampki na biurko zależy zdrowie oczu naszego dziecka.

Wybierając lampkę na biurko warto skoncentrować się na modelach, które pozwalają na regulację główki lampki. Ważny jest również obszar emitowanego światła i jego natężenie.

Post navigation