Salon shabby chic – co zrobić, by był idealny?

Shabby chic salon jest pokojem dziennym, w którym królują meble z duszą. Stare, nadgryzione zębem czasu z widocznymi niedoskonałościami – takie powinny być meble w naszym domu. Jednocześnie salon powinien być elegancki i romantyczny. Jak osiągnąć idealne połączenie shabby chic?

Z babcinego strychu

W salonie shabby chic idealnie odnajdą się meble, które możemy znaleźć u babci na strychu czy targu staroci. Warto poszukać w takich miejscach, a następnie przywrócić sfatygowanym meblom ich dawny blask.

Trzeba jednak pamiętać, że salon shabby chik to nie zbieranina starych i zniszczonych mebli. Jest to miejsce eleganckie, gustowne i romantyczne. Królują tu jasne, pastelowe kolory. Jest dużo światła i romantycznych elementów dekoracyjnych. W tak przytulnym wnętrzu odpoczynek jest prawdziwą przyjemnością.

Ściana – integralny element salonu

Jednym z ważniejszych elementów eleganckiego i gustownego pokoju dziennego są ściany, które stanowią ważny element dekoracyjny. W shabby chic salonie ozdobą będzie ściana, która już nie jedno widziała. Jest stara, zniszczona, ma rysy i zadrapanie. Kto jednak chciałby niszczyć ściany w salonie?

Jest na to sposób tapeta shabby chic jest świetną imitacją starej ściany. Stare cegły, odrapany tynk, czerwona cegła czy deski w stylu vintage to wzory tapet, które idealnie sprawdzą się w stylowym salonie. Dzięki naturalnie wyglądającym ścianom salon będzie wyglądał elegancko i stylowo.

Kolorystyka shabby chic jest jasna, rozbielona i bardzo romantyczna. Fototapete shabby chic warto wybrać w delikatne kwiaty, romantyczne róże czy proste, pastelowe pasy.

Salon shabby chic mimo iż jest nadgryziony zębem czasu jest bardzo elegancki i romantyczny. Ściany są integralnym elementem dekoracyjnym, który ma wpływ na charakter wnętrza, warto więc wybrać tapetę, która jest stylowa i elegancka.

Post navigation