Porcelana na co dzień i od święta

Porcelana dobrej jakości to niemały wydatek. Jednocześnie jest to zakup, który będzie nam służył przez wiele lat. Jak wybrać porcelanę, która będzie elegancka i ponadczasowa? 

Jakość jest najważniejsza

Zastawa stołowa z porcelany jest bardziej kosztowna niż z fajansu lub ze szkła. W wielu domach jest to zastawa na specjalne okazje. 

Porcelana dobrej jakości jest wytrzymała. Warto wiedzieć, jaką metodą zostały zrobione dekory, gdyż właśnie to decyduje o ich trwałości. Dekoracje wykonane metodą szkliwną są wyjątkowo trwałe i można myć je w zmywarce. Porcelanę wykonaną ręcznie oraz dekorowaną prawdziwym złotem warto jednak myć ręcznie. 

Warto również wiedzieć, że dobra jakościowo porcelana przepuszcza światło. Położony pod światło talerzyk pokaże nam delikatne odbicie naszej dłoni. Nie jest to znak, że porcelana jest delikatna i krucha. Wprost przeciwnie. Powstała z surowca wysokiej jakości. 

Wytwór ludzkich rąk

Zastanawiając się, jak wybrać porcelanę warto zwrócić uwagę, na sposób jej produkcji. Najszlachetniejsze egzemplarze powstają dzięki pracy ludzkich rąk. Ręcznie dekorowana porcelana to dbałość o każdy najdrobniejszy element dekoracyjny. Przy użyciu tradycyjnych narzędzi powstaje porcelana, której nie jest w stanie zrobić żadna, nawet najnowocześniejsza maszyna.  

Zakup porcelany to decyzja, która na lata będzie miała wpływ na wygląd naszego stołu w czasie najważniejszych dla nas okazji. Warto o tym pamiętać i wybrać to, co jest eleganckie, niebanalne i latami będzie cieszyło oko.

Post navigation