Podświetl dom od zewnątrz

To, że dbamy o prawidłowe oświetlenie domu w środku, jest oczywiste. Natomiast nie każdy pamięta o tym, aby podświetlić pewne fragmenty domu także od zewnątrz.

O co chodzi z tym oświetleniem?

kinkiet-marcel

O ile za dnia nie ma problemu z trafieniem do drzwi, czy z wjechaniem autem do garażu, tak po zmroku może to już nie być takie proste. Podobnie – kiedy zajdzie słońce – nie widać też adresu, czy numeru posesji, umieszczonego na elewacji. Powinien on być widoczny cały czas, dlatego warto kupić lampy elewacyjne, aby:

  • oświetlić najbliższy teren wokół domu i móc dzięki temu bezpiecznie poruszać się po własnej działce,
  • oświetlić wejście i wjazd do garażu,
  • zapewnić widoczność numeru posesji.

Czy kierować się przy zakupie lamp elewacyjnych?

Oświetlenie elewacyjne powinno być dostosowane do:

  • wielkości i kształtu domu – także pod względem liczby źródeł światła,
  • wielkości całej posesji.

Warto o tym pamiętać, bo każdy model lamp zewnętrznych jest inny – inaczej rzuca światło i z różną intensywnością. Nie trzeba doprowadzać do sytuacji, aby świecić sąsiadom do okien. Oświetlenie konkretnej posesji powinno być wygodne dla jej mieszkańców i nie przeszkadzać jednocześnie ludziom mieszkającym obok.

Gdzie kupić takie oświetlenie?

Lampy na elewacje są dostępne w zwykłych hipermarketach i marketach typowo budowlanych, ale w i w sklepach poświęconych wyłącznie różnorakiemu oświetleniu. Przed zakupem warto obejrzeć przynajmniej kilkanaście różnych modeli takich lamp, aby wybrać te najlepsze na naszą posesję i w stylu, który najbardziej nam odpowiada pod kątem estetyki. Te dwie rzeczy da się dzisiaj dość łatwo połączyć – wystarczy poświęcić temu odrobinę czasu i uwagi. Trzeba pamiętać, że będzie to zakup przynajmniej na kilka lat, warto więc go przemyśleć. A później można cieszyć się zewnętrznym oświetleniem

Post navigation