Plakat – dekoracja ścian w salonie

Salon to niewątpliwie najbardziej reprezentatywne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Jest to też przestrzeń, w której najczęściej przyjmowani są goście. Warto więc zadbać o ciekawy wystrój, w tym o przykuwającą uwagę dekorację ścian.

Plakaty na ścianę ozdobą salonu

Pomysłów na dekorację ścian jest mnóstwo, a wśród nich jeden zasługuje na szczególną uwagę. Ciekawym sposobem na udekorowanie ścian salonu może okazać się ozdobienie ich plakatami. Ścienne plakaty (zobacz takie przykłady) w ozdobnych, drewnianych ramkach lub w antyramach nie tylko dobrze wyglądają i z powodzeniem mogą zastąpić obrazy, ale też są rozwiązaniem dużo tańszym niż na przykład inwestycja w obrazy namalowane na płótnie. Wybór plakatów jest duży, dlatego z łatwością można dostosować ich kolorystykę i charakter do wystroju wnętrza, tak aby tworzyły z nim spójną całość. Zastanawiając się nad kompozycją do umieszczenia na ścianie, można wybrać jeden duży plakat bądź też postawić na serię pasujących do siebie plakatów ściennych, tworzących swego rodzaju mini galerię.

Kategorie plakatów

Skojarzenie z plakatami z dawnych młodzieżowych gazet, przedstawiającymi gwiazdy muzyki, bądź też plakaty typowo filmowe, to już przeszłość. Dzisiejsze plakaty to prawdziwe dzieła sztuki i można przebierać w mnogości ich kategorii, zależnie od upodobań. Począwszy od plakatów przedstawiających motywy roślinne, piękne krajobrazy górskie, nadmorskie czy jeziora, poprzez widoki miast aż do abstrakcyjnych wzorów, czy też plakatów z cytatami motywacyjnymi – wybór jest ogromny i ograniczony jedynie wyobraźnią. Ten sposób ozdobienia ścian jest łatwy I dostępny dla każdego, dlatego warto z niego skorzystać i cieszyć się ciekawym efektem, a w razie znudzenia się wybraną kompozycją – po prostu wymienić ją na nową.

Post navigation