Parawan nawannowy – co warto wiedzieć?

Aranżując łazienkę bardzo często zastanawiamy się, czy korzystniej będzie zamontować prysznic, czy jednak wybrać wannę. Zwolennicy długich kąpieli w wannie nie muszą rozwiązywać takich dylematów. Wystarczy wybrać parawan nawannowy, który ułatwi szybkie, poranne kąpiele.

Dlaczego warto?


Parawan nawannowy jest niezbędny, gdy lubimy często korzystać z funkcji natrysku. Rozchlapywanie wody to nie tylko dodatkowy problem z zachowaniem czystości, ale również niebezpieczeństwo rozwoju bakterii, grzybów czy pleśni.

Parawan nawannowy przydaje się również, gdy w domu są małe dzieci. Nie tylko chroni przed rozchlapywaniem wody, ale również spowolni stygnięcie wody, co pozwoli na dłuższy czas zachować przyjemne ciepło.

Jak wybrać parawan nawannowy?


Transparentny parawan nawannowy nie tylko jest funkcjonalny, ale również wygląda bardzo elegancko. Idealnie wpisze się w nowoczesną stylistykę wnętrza.

Panel jednoskrzydłowy można zamontować do krótszej wanny, która nie wymaga całkowitej zabudowy. Parawan składany ma dwa lub trzy skrzydła idealnie się sprawdzi, gdy niezbędne jest całkowite osłonięcie wanny.

Decydując się na montaż parawanu nawannowego warto pamiętać, że zamknięty parawan utrudnia cyrkulację powietrza. Po kąpieli warto pozostawiać parawan otwarty, by dobrze wysuszyć łazienkę.

Wybierając parawan należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Solidne profile zapewnią długie użytkowanie. Dobrze doklejone uszczelki to gwarancja nieprzeciekania wody. Gładka powierzchnia utrudni gromadzenie kamiennego osadu i ułatwia utrzymanie porządku.

Post navigation