Parapet z konglomeratu marmurowego czy marmuru syntetycznego?

Producenci parapetów chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie sięgają po coraz bardziej wyszukane materiały. Nowością na rynku są parapety wewnętrzne z konglomeratu marmurowego i marmuru syntetycznego.

Parapet z konglomeratu marmurowego

Parapet wewnętrzny z konglomeratu marmurowego, to nic innego jak popularny parapet z polimerobetonu. Parapety tego typu wykonuje się zazwyczaj z kruszywa marmurowego, który spajany jest żywicą poliestrową. Dużym atutem naturalnego kruszywa jest to, że doskonale imituje on klasyczne parapety kamienne, które są dość drogie, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Konglomerat marmurowy można oczywiście zabarwić na dowolny kolor. Największym zainteresowaniem cieszą się parapety z błyszczącą powierzchnią i frezowanymi brzegami. Dzięki gładkiej powierzchni nie ma również problemów z utrzymaniem parapetów w idealnej czystości. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na tej stronie.

Parapety wewnętrzne

Parapet z marmuru syntetycznego

Jeżeli chodzi o parapet wewnętrzny z marmuru syntetycznego, to produkowany jest on z piasku kwarcowego i mączki dolomitowej. Większość producentów dodaje również specjalne pigmenty i żywicę poliestrową, dzięki czemu można uzyskać niepowtarzalne barwy. Dzięki specjalnej warstwie żelkotu można uzyskać idealnie gładkie powierzchnie. Jeżeli chodzi o sam design, to parapety z marmuru syntetycznego do złudzenia imitują naturalny marmur i granit. Warto wspomnieć także o tym, że parapety z marmuru syntetycznego są znacznie lżejsze od swoich naturalnych konkurentów. Do największych zalet można zaliczyć dużą odporność na uderzenia i różnorodne środki chemiczne.

Post navigation