Niestandardowe wymiary otworów drzwiowych – ościeżnice regulowane

Ościeżnica i drzwi to dwa elementy, które nie mogą bez siebie funkcjonować. Dlatego jest niezwykle ważne, aby stanowiły kompatybilną całość. Kupując drzwi, dobierzmy równocześnie pasującą ościeżnicę, dzięki temu unikniemy nie pasujących wizualnie do siebie elementów.

Do czego służy ościeżnica?

Jej przeznaczenie to przede wszystkim uszczelnienie oraz utrzymanie we właściwej pozycji drzwi. To na niej również montowane są zawiasy, które utrzymują drzwi i zapewniają ich właściwą pracę. Ze względu na sposób montowania można wyróżnić ościeżnice stałe oraz regulowane.
Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane na drewniane, aluminiowe, drewnopodobne, z PCV lub MDF.

Czym charakteryzuje się ościeżnica regulowana i z czego się składa?

Każda ościeżnica składa się z dwóch poziomych oraz dwóch pionowych elementów. Ościeżnica regulowana w przeciwności do stałej daje możliwość regulowania jej szerokości w stosunku do muru, w którym jest obsadzana w zakresie podanym przez producenta. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla nierównych ścian, które są źle wypoziomowane i krzywe. Sprawdzą się więc przede wszystkim w starym budownictwie.

Czym charakteryzuje się ościeżnica regulowana i z czego się składa?

Wyjątkowe zalety ościeżnicy regulowanej

Jej główna zaletą jest przede wszystkim możliwość regulacji. Dzięki temu montaż tego rodzaju futryny przebiega znacznie sprawniej
i szybciej. Końcowy efekt jest niezwykle estetyczny, ponieważ listwy zachodzą na mur. Nie generuje również dodatkowych kosztów, ponieważ nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych listew
i zabezpieczeń. https://www.golddoor.pl/pl/products/oscieznica-regulowana-16060.html

Post navigation