Na co zwrócić uwagę przy zakupie żyrandola?

Osoby poszukujące żyrandoli wiszących do swoich wnętrz nie zawsze wiedzą, na co dokładnie powinni zwrócić uwagę rozglądając się za takimi modelami. Na rynku wybór lamp jest dość spory, jednak różnią się one kształtem, materiałem, z którego są wykonane, rozmiarem oraz ceną.
Co wybrać, by mieć pewność, że kupuje się najlepszy model? Podpowiedź poniżej.

Najlepszy producent

W Polsce istnieje sporo producentów, którzy mają w swojej ofercie naprawdę piękne, stylowe żyrandole wiszące i to w dobrych cenach. Wiele z nich można kupić nawet w popularnych marketach, jak i w mniejszych sklepach z oświetleniem. Klienci, którzy chcą kupić naprawdę dobry jakościowo żyrandol powinni więc zwracać uwagę na to, kto go wyprodukował i skąd on pochodzi. Wówczas mogą wcześniej np.: zapoznać się z opiniami innych klientów (w internecie) o danym producencie oświetlenia oraz o jego asortymencie.

Żyrandol wiszący dostosowany do konkretnego pomieszczenia

Zazwyczaj klienci decydują się na zamontowanie żyrandola wiszącego w salonie. Jednak, coraz więcej osób, chce mieć taką bogato zdobioną lampę również w jadalni, w kuchni, a nawet w sypialni. Warto więc zwrócić uwagę, by konkretny model idealnie pasował do aranżacji wnętrza oraz, by dawał dobre światło. To niezwykle ważny aspekt, gdyż użytkownicy konkretnej lampy muszą przy niej czuć się dobrze.

Odpowiedni rozmiar

Nie ma nic bardziej rażącego niż za mała lampa w dużym, przestrzennych salonie lub wręcz przeciwnie – duże żyrandole wiszące w malutkich pomieszczeniach. Każdy, kto chce kupić lampę powinien wcześniej dobrze wymierzyć pomieszczenie, by sprawdzić jakie lampy najlepiej się sprawdzą. To ważne, by po zamontowaniu kupionego asortymentu była ona prawdziwą ozdobą wnętrza.

Ceny

Żyrandole wiszące w większości przypadków są droższe od lamp sufitowych, plafonów, lamp stołowych czy prostych kinkietów. Wynika to z tego, iż są one większe, na ich wykonanie użyto więcej lepszych materiałów oraz są one bardzo bogato zdobione (szklanymi kloszami, kryształkami, piórami lub innymi dodatkami). Przeważnie jednak klienci kupią efektowną, piękną lampę w granicach od ok. 300 zł do 1000 zł. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać i na jakie modele najlepiej zwracać uwagę. Oprócz znanych sklepów z oświetleniem, można szukać takich lamp również w mniejszych butikach u nieznanych producentów. Tam także jest dość sporo różnorodnego asortymentu i to za dość przystępną cenę. Osoby szukające unikatowych lamp, mogą także zajrzeć na aukcje internetowe oraz na lokalne targowiska.

Post navigation