Lampy do kuchni w nowoczesnym stylu

Kuchenne oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Lampy do kuchni muszą zapewnić wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy oraz stworzyć przytulny klimat podczas spożywania posiłków i spędzania czasu w gronie rodzinnym. Jakie lampy kuchenne wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Nowoczesne lampy do kuchni

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że lampy do kuchni muszą być funkcjonalne, ale również estetyczne. Nie mogą one zabierać przestrzeni oraz blokować światła. Na suficie powinno znaleźć się centralne oświetlenie, które emituje rozproszone światło. Musi to być także oświetlenie o dużej mocy. Najlepiej postawić na energooszczędne żarówki, które pozwolą oszczędzić na rachunkach za prąd. W kuchni powinny być zamontowane lampy wodoszczelne. Musi to być także lampa, która się nie nagrzewa. Do dużej kuchni można wybrać wiszącą nowoczesną lampę z dużym kloszem. W niewielkich przestrzeniach optymalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie plafonu lub kilku kierunkowych punktów świetlnych.

Oświetlenie Led do kuchni

Główne światło to nie wszystko. Ważne są także punkty świetlne, które znajdą się w miejscach niedoświetlonych. Najczęściej nad blatami montowane są halogeny Led, które zapewniają doskonałe oświetlenie blatu roboczego. Diody Led są odporne na wodę oraz parę i są niezwykle wytrzymałe. Ich dużą zaletą jest to, iż nie nagrzewają się i są dostępne w wielu ciekawych wzorach. Dodatkowe oświetlenie optycznie powiększy przestrzeń. Bardzo ciekawe efekty można osiągnąć, stosując dodatkowo taśmy Led. Można je zamontować przy suficie, na ścianie lub w witrynach.

Na co zwrócić uwagę planując oświetlenie w kuchni?

Oświetlenie kuchenne powinno być dokładnie zaplanowane. Przed zakupem lamp, należy podzielić kuchnię na strefy, dzięki czemu będzie można wybrać odpowiednią ilość punktów świetlnych. Ważną rolę odgrywa moc żarówek oraz barwa światła. Światło nie powinno być zbyt ostre, gdyż może męczyć wzrok. Kluczową rolę odgrywa barwa. Na suficie powinno znaleźć się naturalne światło. W przypadku oświetlenia blatu roboczego można zastosować zimną barwę, która znacząco poprawi komfort pracy. Dla uzyskania przytulnego klimatu warto wybrać dekoracyjne oświetlenie z ciepłą barwą. Takie lampy doskonale sprawdzą się podczas spotkania rodzinnego lub romantycznej kolacji. Najważniejsze jest to, aby lampy kuchenne były praktyczne. Światło odgrywa kluczową rolę podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Oczywiście powinno być ono także estetyczne i stylowe, aby stworzyć niepowtarzalny klimat.

Post navigation