Kosz na śmieci w mieszkaniu i na zewnątrz

Zarówno na terenie budynku mieszkalnego, jak i w otaczającej go przestrzeni, powinny znaleźć się pojemniki pozwalające na segregację odpadów. Z uwagi na to, że kosze na śmieci często stoją w wybranym miejscu niezależnie od pory roku, najlepszym wyborem są takie z tworzywa – odporne na wilgoć i różne czynniki atmosferyczne.

Duży kosz z możliwością segregacji

Na zewnątrz jak najbardziej można pozwolić sobie na większe pojemniki na śmieci – często takie z możliwością bieżącej segregacji odpadów. Można pokusić się o zakup jednego większego pojemnika, którego wnętrze podzielone jest na części, lub o kilka różnych koszy do segregacji śmieci.

Zobacz: kosze do segregacji śmieci Belmeb

kosze do segregacji odpadów

Wszystko zależy od ilości wolnego miejsca. Bardzo praktyczne okazują się pojemniki kolorowe, np. żółty na tworzywa sztuczne, niebieski na makulaturę, brązowy na odpady bio itd. Poza tym, że pełnią istotną funkcję, prezentują się estetycznie i zachęcają do sortowania odpadów.

Małe kosze sprawdzą się we wnętrzu

W mieszkaniach nie ma za dużo miejsca na stawianie poszczególnych pojemników na śmieci różnego rodzaju. Zamiast tego można wybrać plastikowe torby, mocowane wewnątrz jednego większego kosza, lub miniaturowe kosze do segregacji śmieci z wnętrzem podzielonym na części. W przypadku mniejszych koszy trzeba po prostu poświęcić więcej uwagi przy wrzucaniu do nich odpadów. We wnętrzach można też postawić zwykłe kosze i przy opróżnianiu ich po prostu usuwać ręcznie odpady nadające się do segregacji.

Post navigation