Jodełka: ponadczasowe rozwiązanie w naszych wnętrzach

Kiedy jodełka pojawiła się w naszych wnętrzach? Wiadomo, że już przed wiekami podłogi w jodełkę były standardem. Ten wzór do dziś cieszy się wielką popularnością, a ponieważ producenci płytek stworzyli wiele jego wariantów, rozwiązanie to stało się wyjątkowo uniwersalne.

Jodełka na podłodze? To klasyka!

Płytki, układane na wzór litery V, kojarzone są przede wszystkim z podłogami. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w przedpokojach, gdzie warto postawić na solidne płytki z odpornych na uszkodzenia materiałów, jak i w salonach, w których często pojawiają się płytki drewniane (lub imitujące drewno). W każdym przypadku można osiągnąć wspaniałe rezultaty, przy czym jodełka idealnie sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Fakt, iż ten wzór pomaga optycznie powiększyć wnętrze, często wykorzystywany jest w kawalerkach oraz w takich pomieszczeniach, jak łazienka.

Ściana w jodełkę? Można i tak!

Na jodełkę mogą postawić też te osoby, które chcą się cieszyć niebanalnymi ścianami. Płytki chevron to propozycja idealnie sprawdzająca się i na ścianach kuchennych, i w salonach. Płytkami takimi można pokryć zarówno całą ścianę, jak i jej fragmenty. Jodełką można zaakcentować wybrany fragment ściany w pokoju gościnnym lub w kuchni. Można postawić na płytki utrzymane w jasnej lub ciemnej barwie, można poszukać płytek drewnianych. Dla tych, którzy chcą tworzyć na ścianach ciekawe kompozycje, dobrym rozwiązaniem będzie z kolei łączenie ze sobą na jednej powierzchni płytek w różnych barwach. Można w ten sposób osiągnąć wspaniałe rezultaty w prosty i ekonomiczny sposób.

Płytki w jodełkę to te rozwiązanie, dzięki któremu nasze wnętrza mogą zachwycać wyjątkowym charakterem. Szeroki asortyment daje wiele możliwości tym, którzy chcą się wykazać kreatywnością i tworzyć ciekawe kompozycje z takich płytek.

Post navigation