Jakie powinny być drzwi klatkowe zewnętrzne?

Stosowane w budynkach zasiedlanych przez licznych mieszkańców drzwi klatkowe zewnętrzne podnoszą bezpieczeństwo i mają charakter dekoracyjny. Bywają wykonane z metalu, ale często też z drewna, które sprawdza się lepiej jeśli chodzi o estetykę i właściwości izolacyjne. W podobnym stylu mogą być utrzymane wszystkie drzwi w danym budynku.

Nowoczesne drzwi do bloków i kamienic

Obecnie osiedla mieszkaniowe są bardzo często wyposażane w szereg rozwiązań dla bezpieczeństwa. Solidne, drewniane drzwi zewnętrzne stanowią jednocześnie element estetyczny, jak i silną zaporę przed ewentualnymi włamywaczami. Drewno prezentuje się klasycznie i można wybierać kolorystykę pasującą do elewacji lub upodobań mieszkańców. Są na tyle mocne, że okazują się mieć porównywalne możliwości zabezpieczające jak przeciętne drzwi metalowe. Bywają wyposażone w szybki – przeważnie niewielkie, ale umożliwiające wyglądanie na zewnątrz i wpuszczające do wnętrza trochę światła.

Drzwi wewnątrzklatkowe - jakie mogą być?

Drzwi wewnątrzklatkowe – jakie mogą być?

Podobnymi parametrami charakteryzują się drzwi wewnątrzklatkowe. Jak sama nazwa wskazuje, używa się ich wewnątrz klatki schodowej, zyskując tym samym dodatkowe zabezpieczenie. Rola drzwi wewnątrzklatkowych może polegać na oddzielaniu poszczególnych segmentów w bloku. Bardzo często wykonane są z mocnego drewna i mają nowoczesne zamki. Częściej niż w przypadku drzwi zewnętrznych stosuje się przeszklenia, ale szkło również jest grubsze i posiada metalowe elementy utrudniające wybicie. Mieszkańcy bloku uzyskują własny kod do otwierania drzwi lub mają własne klucze.

Post navigation