Jakie lampy podłogowe wybrać?

Lampa podłogowa to świetny element dekoracyjny współczesnych wnętrz. Może być wygodnym oświetleniem punktowym, które dodaje wnętrzu domowego, przytulnego charakteru, jak i stanowić dodatkowe źródło światła podczas czytania książki czy oglądania telewizji. W związku z tym świetnie sprawdza się jako praktyczny element wyposażenia salonu, przedpokoju, sypialni czy pokoju dziecięcego. 

Lampy podłogowe – jaką pełnią funkcję?

Lampa podłogowa wykorzystywana jest przede wszystkim jako oświetlenie dodatkowe, boczne. Modelem, który cieszy się ogromną popularnością w ostatnim czasie jest lampa stojąca trójnożna, czyli tzw. tripodktóry jest niezwykle nowoczesny i funkcjonalny. Odbiega od klasycznego wyobrażenia lampy podłogowej, dlatego zdobywa coraz większe uznanie w świecie aranżacji wnętrz. Konstrukcja oświetlenia zbudowana jest z trójnożnej, najczęściej drewnianej, podstawy zakończonej materiałowym kloszem w różnych wzorach i kolorach. Prosta, a jednocześnie bardzo estetyczna lampa idealnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Jej abażur może być między innymi:

lampa podłogowa
  • jednokolorowy,
  • wzorzysty,
  • rattanowy,
  • materiałowy.

Lampy podłogowe – jak je wykorzystać?

Lampy podłogowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby tworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy, przytulny klimat, oświetlając niewielki jego obszar. Dzięki temu można je wykorzystać do czytania książki czy punktowego oświetlania pomieszczenia podczas słuchania muzyki. Ze względu na szeroką dostępność wzorów i kolorów można je dopasować do wielu stylów aranżacyjnych- zarówno klasycznych, jak i awangardowych, uzupełniając estetykę każdego z nich.

Post navigation