Jaki rodzaj materaca wybrać?

Podczas kupowania łóżka do sypialni bardzo często da się słyszeć pytanie dotyczące wyboru materaca. Jak wybrać materac, aby był on możliwie jak najlepszy? Rzecz jasna trzeba przyjrzeć się jego rozmiarowi, a także producentowi. Nie można jednak zignorować tego, że kupienie dobrego materaca wiąże się nierozerwalnie z tym, jaki będzie się kupowało jego rodzaj. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostępna jest naprawdę ogromna oferta różnych modeli, które zasadniczo się mogą pomiędzy sobą różnić.

Materac sprężynowy kieszeniowy

Materace sprężynowe stanowią bezapelacyjnie zdecydowanie dominujący rodzaj na rynku. Jak szacują różne badania, mogą stanowić nawet 80% obecnych w domach materacy. Niestety ich dużą wadą do niedawna było to, że uginały się one w znacznie większym zakresie, niż wynikałoby to z zajętości sprężyn podczas siedzenia. Problem ten rozwiązany został w modelu kieszeniowym.

Czym się charakteryzuje materac sprężynowy kieszeniowy? Każda sprężyna znajduje się w specjalnej kieszeni, która wykonana została z niezwykle mocnego i trwałego materiału. Dzięki temu poszczególne kieszenie są od siebie odseparowane, więc możliwe stało się uzyskanie sytuacji, gdy wszystkie pracują od siebie niezależnie. Bardzo pozytywnie wpłynęło to na wygodę spania na danym modelu.

Materac lateksowy

Kolejnym bardzo często wybieranym rodzajem materaca jest wersja lateksowa. Jest to model, który zrobiony jest ze specjalnej pianki, która powstała w 20% z naturalnego mleczka kauczukowego. Jaka jest najważniejsza zaleta takiego modelu materaca? Charakteryzuje się on rewelacyjną amortyzacją punktową, a to przekłada się na naprawdę dobre podtrzymywanie kręgosłupa w czasie snu. Co więcej, jest to materiał, który całkowicie odporny  jest na zniszczenia w postaci odkształcenia czy też różnego rodzaju deformacji.

Kto powinien korzystać z takiego materaca? Oczywiście osoby, które cierpią na różnego rodzaju choroby kręgosłupa. To jednak nie wszystko, ponieważ jest to też model adresowany dla alergików, ponieważ charakteryzuje się on właściwościami antyalergicznymi. Dodatkowo model ten jest polecane ze względu na wysoką przepuszczalność powietrza, a także odprowadzanie wilgoci.

Materac piankowy

Jeśli chce się mieć naprawdę dobrze wybrany materac, nie można pominąć podczas jego wybierania modelu piankowego. Jest to wersja nieco przypominająca wygodą model sprężynowy, lecz charakteryzująca się o wiele większym stopniem podparcia. Dzięki temu jest to model naprawdę wygodny i pozwalający komfortowo spać.

Na rynku znaleźć można dwie odmiany takiego materaca. Może to więc być model wysokoelastyczny, który produkowany jest z pianki poliuretanowej o wysokiej sprężystości. Jest to model rewelacyjnie dopasowujący się do kształtu ciała.

Drugą możliwością jest materac termoplastyczny. W tym wypadku materac reagować będzie nie tylko na to, jaka jest siła nacisku ciała, lecz także na to, jaką generuje ono temperaturę. Powoduje to, że nie ma lepszego na rynku materaca, który skuteczniej dopasowywałby się do ciała. Wpływa to w doskonały sposób na wygodę snu, lecz także na ukrwienie organizmu oraz poprawne ułożenie kręgosłupa.

Post navigation