Jaki ociekacz do naczyń będzie najlepszy?

Mycie naczyń, to czynność, za którą nie przepada wiele osób. Jednak dla zachowania higieny, naczynia myć trzeba i to najlepiej regularnie. Jeżeli ktoś nie posiada zmywarki, to musi pucować szklanki i talerze ręcznie z użyciem płynu do naczyń i specjalnej gąbeczki. Niezbędny w każdej kuchni staje się wówczas ociekacz do naczyń.

Jaki ociekacz do naczyń wybrać?

Dylematy związane z ociekaczem mogą być różne, począwszy od rozmiaru, przez miejsce usadowienia, po kolor. Jedno jet pewne, niezależnie od tego, jaka ociekarka do naczyń zostanie ostatecznie wybrana, to powinna być ona przede wszystkim funkcjonalna. Im większa jest rodzina, tym ociekarka musi być bardziej pojemna. Przy rodzinach wielopokoleniowych mogą sprawdzić się przynajmniej dwa ociekacze do naczyń.

Gdzie suszyć naczynia?

Niektórzy suszą naczynia w zlewie. Jednej komory zlewu używają do mycia naczyń, natomiast druga jest wykorzystywana do ich suszenia. Jest to o tyle niebezpieczne i mało praktyczne, że naczynia leżą luzem. Talerz albo kubek mogą się osunąć i rozbić. Jeżeli ktoś dba o swoją zastawę stołową, to powinien skorzystać z dedykowanych rozwiązań do suszenia naczyń. Suszarki i ociekacze do naczyń są ogólnodostępne. Różnorodne propozycje można spotkać w sklepach z artykułami domowymi, a ceny podstawowych wersji ociekaczy zaczynają się już od kilkunastu złotych. Można wybrać też ociekacz na same sztućce, który kosztuje kilka złotych.

Post navigation