Jak zamontować zawiasy puszkowe?

Osoby, które nie znają się na majsterkowaniu mogą mieć dość duży problem z zamontowaniem nowych zawiasów meblowych. Na szczęście na rynku dostępne są zawiasy puszkowe, które bez żadnego większego problemu mogą zamontować nawet totalni amatorzy.

Jak wygląda montaż zawiasów puszkowych od a do z

W pierwszej kolejności należy od krawędzi szafki odmierzyć około 10 cm. Następnie od bocznej krawędzi należy odmierzyć 2,2 cm. W ten prosty sposób w miejscu przecięcia można ustalić punkt styczny. To właśnie w tym miejscu należy zrobić niewielką dziurkę, która jest niezbędna przy kolejnych pracach. Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworu pod zawias meblowy. W zadaniu tym mogą pomóc porządne frezy widłowe. Zawiasy meblowe można umieścić w dopiero co wyfrezowanym miejscu. Zawiasy przykręca się za pomocą zwykłych wkrętów.

Montaż frontu do wybranego mebla – co trzeba wiedzieć?

Aby zamontować front do mebla należy od dołu ustawić front w odległości 2mm. Przed przykręceniem należy zostawić niewielką pustą przestrzeń o grubości około 3 mm. W zadaniu tym można wykorzystać zwykłą tekturę. W dużej mierze to właśnie dzięki tej metodzie można zachować ustawienia fabryczne zawiasów meblowych. Ostatnim etapem montażu jest dociśnięcie prowadnika do montowanego mebla. Osoby, które nie czują się na siłach aby samodzielnie zamontować puszkowe zawiasy meblowe mogą skorzystać oczywiście z pomocy odpowiednich fachowców.

Post navigation