Jak wybrać żarówkę?

Żarówki są niezbędne do prawidłowego działania oświetlenia. W tym wypadku często stawiamy na modele energooszczędne, które pozwalają nam zaoszczędzić koszty zużycia energii elektrycznej. Te uniwersalne produkty są stosowane w wielu miejscach – od firm, warsztatów, urzędów, po gospodarstwa domowe, pojazdy, czy też organizacje różnego typu. Jak wybrać idealne żarówki? Jakie parametry są najważniejsze? Jak najłatwiej dokonać zakupu? O czym musimy pamiętać?

Najważniejsze kwestie podczas zakupu żarówki

Nie zapominajmy o tym, że zakup żarówki wymaga dobranie odpowiedniego gwintu i główki. Trzonek musimy odpowiednio dobrać do lampy, która w danych technicznych wskazuje na te aspekty. Producenci jasno wskazują, jakie żarówki są niezbędne do zasilenia konkretnej lampy. Głównymi rodzajami gwintów w tym wypadku są:

  • G9,
  • GU10,
  • E14,
  • E27. 

Niezwykle istotne jest to, że żarówki z nieodpowiednio dobranym trzonkiem nie będą pasować do lampy. Dla początkującej osoby te wartości mogą być nieznane. Jednakże zakup nie powinien nam sprawić większego problemu, zwłaszcza gdy skorzystamy z pomocy sprzedawcy. 

Idealne żarówki energooszczędne

Popularnością już od wielu lat cieszą się energooszczędne żarówki, które mają wiele korzyści. Gdzie znajdziemy takie wyroby? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup żarówek w sklepie online, bez wychodzenia z domu. Od tej pory nie musimy martwić się dojazdem do miasta i długim staniem w kolejce sklepowej. Wysokie jakościowo żarówki dobierzemy z pomocą specjalisty, który doskonale zna się na swojej pracy. Zakupy internetowe mają szereg zalet. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić czas i koszty. Pozostaje nam czekać na dostawę kuriera pod same drzwi. Atrakcyjna cena jest ceniona na rynku. 

Post navigation