Jak wybierać natrysk prysznicowy?

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w domu prysznica zamiast wanny. To dobre rozwiązanie, ponieważ wzięcie prysznica jest szybkie, pozwala zaoszczędzić wodę, a jednocześnie gwarantuje odprężenie. Czym się kierując podczas wyboru natrysku prysznicowego?

Jaki natrysk wybrać?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat dużą popularność zyskały natryski prysznicowe z deszczownicą. Mogą one mieć różny kształt, najczęściej jest to koło lub kwadrat. Istnieją dwa sposoby ich montażu – podtynkowy oraz na panelu prysznicowym, obydwa rozwiązania są praktyczne. W przypadku rodzin z dziećmi warto rozważyć montaż natrysku z dodatkową słuchawką prysznicową oraz termostatyczną baterią umożliwiającą dorosłym zablokowanie temperatury na wybranym poziomie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu pociechy będą mogły samodzielnie się umyć bez obaw, że zostaną poparzone wodą.

Zalety natrysków z deszczownicą

Natrysk prysznicowy z deszczownicą ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Woda leje się z góry, nie ma zatem konieczności trzymania słuchawki, dzięki czemu w czasie mycia się obie ręce są wolne. To ważne na przykład w przypadku starszych osób, mogą bowiem myć się jedną ręką, a drugą podpierać o ścianę czy trzymać specjalny uchwyt. Nie bez znaczenia jest fakt, że deszczownica pozwala zaoszczędzić sporo wody. Zużywa się jej mniej niż przy kąpieli w wannie, ponadto nowoczesne natryski mają perlatory, których zadaniem jest napowietrzanie wody co daje poczucie, że płynie jej więcej niż ma to miejsce naprawdę.

Nie da się ukryć, że takie prysznicowe natryski prezentują się bardzo efektownie. W przypadku, gdy wykonany zostanie montaż podtynkowy widoczna zostaje tylko deszczownica, słuchawka oraz bateria. Gdy natrysk jest odpowiednio dobrany do reszty wyposażenia łazienki całość prezentuje się elegancko i jest idealnym miejscem na odprężenie się po całym dniu.

Post navigation