Jak przykręcić prowadnicę szuflady?

Montaż szaf to wyzwanie, które składa się z kilku etapów, to jest montażu elementów nośnych, półek, drzwiczek i szuflad. Montaż szuflad jest zwykle sporym problemem, gdyż wiąże się z przykręceniem prowadnic. Jak to zrobić szybko i bez nadmiernego wysiłku?

Zestaw narzędzi i instrukcja

szafka RTV z szufladą na prowadnicy

Montaż należy rozpocząć od dokładnego przeczytania instrukcji. Prowadnica powinna być w niej dokładnie oznaczona. Co więcej, dokładny opis mocowania prowadnic powinien być umieszczony na specjalnej, powiększonej grafice. Prowadnicę wraz z rolkami należy wcześniej złożyć w rękach i sprawdzić, czy mechanizm ten dobrze ze sobą współgra. Pęknięcia, zadziory i wygięte elementy blachy mogą skutecznie utrudnić przesuw szuflady.

Wymiarowanie jest ważne

Każda prowadnica szuflady występuje w wariancie podwójnym. Nic w tym dziwnego, gdyż musi się ona znajdować zarówno po lewej, jak i po prawej stronie elementu. Obydwie prowadnice muszą być przykręcone równo względem siebie. W przeciwnym razie szuflada będzie otwierać się tylko częściowo. Nie jest to łatwe, gdyż prowadnice do stołu i szuflad posiadają najczęściej kilkanaście otworów, do których można przymocować śrubę.

Skręcenie i… gotowe!

Przykręcenie prowadnic nie jest trudne. Niestety często zdarza się tak, że po ich połączeniu z szufladą pojawiają się pewne problemy. Charakterystyczne stukanie i zacinanie to objawy nieodpowiedniego zamontowania prowadnicy. Bagatelizowanie ich może doprowadzić do uszkodzenia całej instalacji.

Staranny montaż prowadnic to jedyna, skuteczna szansa na to, by w przyszłości nie musieć przejmować się uszkodzoną szufladą.

Post navigation