Jak przy pomocy lamp ściennych stworzyć klimatyczny salon?

Zadaniem lamp ściennych jest zapewnienie intymnego, przyjemnego światła dla oka. Lampy ścienne to obowiązkowy element wyposażenia salonu. Warto pamiętać, że jest to elegancka dekoracja, która wpływa na charakter wnętrza nawet, gdy światło jest wyłączone. Jak wybrać kinkiety, które pomogą stworzyć klimatyczny salon?

Jak wybrać styl lamp ściennych?

Chcąc stworzyć pokój dzienny, który będzie elegancki i harmonijny należy dopasować lampy do stylu, jaki dominuje w salonie. Tylko wtedy uzyskamy pokój, który będzie gustowny i harmonijny.

Wybierając lampy ścienne z Candellux do pokoju w stylu skandynawskim warto skoncentrować się na modelach wykonanych z drewna. Styl scandi lubi naturalne materiały. Do mieszkania nowoczesnego świetnie będą pasowały kinkiety proste i minimalistyczne. Metalowe, czarne lub białe lampy ścienne będą interesującą dekoracją.

Lampy ścienne w stylu rustykalnym świetnie będą wyglądały w pokojach dziennych, które są umeblowane w stylu loft. Kinkiet przypominający lampę uliczną będzie wyglądał zjawiskowo na ścianie z cegły. Dla odmiany mieszkania w stylu glamour będą wyglądały uroczo, gdy zdobić je będą lampy ścienne, które są bogato zdobione. Dekoracyjne kryształki przypominające krople rosy są delikatne i subtelne. Wybierając kinkiety glamour warto skoncentrować się na modelach czarnych, srebrnych, złotych czy fioletowych, które są wyjątkowo mocnym akcentem dekoracyjnym.

Gdzie wykorzystać lampy ścienne?

Kinkiety w bardzo subtelny sposób doświetlają przestrzeń. Lampy wiszące mają za zadanie dać światło jasne i wyraziste. Lampy ścienne sprawiają, że mieszkanie staje się nastrojowe.

Wieszając lampy ścienne należy umieścić się tak, by nie raziły nas w oczy. Wybierając kinkiety, które świeca w dół i w górę najczęściej wieszamy je 160-170 cm nad podłogą. Kinkiety świecące światłem ogólnym wiesza się 180-200 cm nad podłogą. Wieszając kinkiety nad sofą warto umieścić je na wyciągnięcie dłoni, dzięki temu będzie można bez problemu poczytać.

Lampy ścienne w salonie sprawdzą się nad komodą, na której stoją dekoracyjne bibeloty. Można je również powiesić symetrycznie po obu stronach telewizora. Świetnie będą również wyglądały jako podświetlenie domowej galerii.

W salonie, w którym wydzielona jest jadalnia warto umieścić kinkiety nad stołem. Nie tylko dobrze oświetlą miejsce spożywania posiłków, ale również podkreślą rodzinny charakter spotkań.

Wybierając lampy ścienne warto pamiętać, że ich zadaniem jest wprowadzenie nastrojowego klimatu do salonu. Jest to światło, które ma być delikatne i subtelne.

Post navigation