Jak odnowić wnętrze domu bez remontu?

Większość osób lubi zmiany w swojej przestrzeni. To dlatego kuszą nas różnego rodzaju nowości i trendy w branży wnętrzarskiej. Nie da się ukryć, że czasem wykonuje się remont, ponieważ brudne ściany już się o niego proszą, a czasami po prostu chce się mieć nowy kolor lub nową tapetę. Niekiedy nie trzeba inwestować wcale w remont, wystarczy zmiana dodatków we wnętrzu. Można na przykład powiesić plakat liście na ścianę, w łazience wymienić mydelniczkę i matę przy prysznicu i już wnętrze nabiera nowego charakteru.

Kiedy najlepiej zrobić remont?

Nie ma wątpliwości, że wszelkie metamorfozy w domu warto przeprowadzać kiedy na zewnątrz jest ciepło. To dlatego sezon remontowo-budowlany rozpoczyna się w wiosną a kończy z początkiem jesieni. Oczywiście, drobne metamorfozy można robić przez okrągły rok – jeśli chce się na przykład przywiesić plakat tropikalny albo zmienić karnisze do lamp na bardziej nowoczesne – nie ma przecież żadnych przeszkód aby robić to zimą. Lato jest dobrym czasem na remonty – wszystko szybko schnie a odświeżyć ściany można praktycznie w jeden weekend. Rzadko kto jednak lubi poświęcać swój urlop na prowadzenie remontu w mieszkaniu czy domu.

Budżet remontowy

Koszty remontu zależą od wielu czynników. Pierwszym z nich jest to, jak duża powierzchnię chce się poddać renowacji. Rzadko kiedy duże remonty przeprowadza się samodzielnie. Zazwyczaj wynajmuje się wówczas profesjonalną ekipę, która robi za nas wszelkie prace. Jeśli chce się wyłącznie odświeżyć kilka ścian czy sufit a potem przywiesić plakat liscie tropikalne, to bez wątpienia tego typu prace można wykonać samodzielnie. Wówczas jedynym kosztem są farby, pędzle, wałki malarskie oraz czas, spędzony na pokrywaniu ścian emalią. Można poprosić kogoś znajomego o pomoc w tym temacie, chociaż malowanie ścian nie jest niczym trudnym.

Post navigation