Gdzie znajdą zastosowanie płytki imitujące beton?

Wystrój wnętrza w którym się mieszka jest niezwykle istotny z punktu widzenia komfortu życia. Remontując mieszkanie lub urządzając dom od stanu surowego należy kierować się własnymi wyobrażeniami i gustami. Niektórzy ludzie lubią, duże otwarte powierzchnie, meble o bardzo minimalistycznym kroju, inni decydują się na bogato zdobione umeblowanie i mnóstwo ozdób w całym pomieszczeniu.

Płytki betonopodobne – gdzie znajdą zastosowanie

Aktualnie dużą popularność znalazła faktura betonu. Coraz częściej ludzie decydują się na nowoczesny, prosty minimalizm i ta masa idealnie znajduje zastosowanie przy dekorowaniu wnętrz.NA rynku odnaleźć można tapety imitujące beton, ozdoby czy płytki betonopodobne. Te ostatnie są zarówno w wersji ściennej jak i w wersji wysokoodpornego gresu do położenia na podłogach. Jeszcze kilka lat temu ułożenie płytek na podłodze w salonie czy sypialni uchodziło za oznakę złego smaku. Aktualnie to bardzo modne wykończenie. Płytki imitujące beton układane są zarówno w łazienkach, salonach czy sypialniach jak i we wnętrzach pomieszczeń gospodarczych takich jak garaż, czy nawet na zewnątrz budynków. Gres podłogowy jest antypoślizgowy i bardzo wytrzymały, stąd jego duża popularność, a do tego kusi modnym wzorem.

Dlaczego wybrać płytki imitujące beton zamiast oryginalnego tworzywa?

Skoro jednak beton jest taki popularny, dlaczego projektanci sugerują zastosowanie płytek zamiast oryginalnego tworzywa? Po pierwsze beton jest bardzo podatny na warunki zewnętrzne, bez odpowiedniej impregnacji kruszy się, rozwarstwia – ma także tendencję do absorpcji płynów co w konsekwencji prowadzi do tego, że łatwo się na nim poślizgnąć. Ze względu na chropowatą fakturę jest także trudny w konserwacji i sprzątaniu. Płytki imitujące beton Eksperci Łazienek mają więc nad oryginalnym budulcem dużą przewagę pod tym względem. Nie pochłaniają wilgoci, są łatwe w czyszczeniu, nie wymagają impregnacji. Co równie ważne zachowują swój wzór – nie wycierają się – przez wiele lat, beton zaś ma tendencję do wycierania się w miejscach po których najczęściej się chodzi.

Post navigation