Gdzie warto zainstalować drzwi przesuwne wewnętrzne?

Niekoniecznie musimy się borykać z brakiem dostępnego miejsca, aby drzwi przesuwne wewnętrzne były produktem, który może się doskonale sprawdzić w aranżowanym przez nas wnętrzu. Nowoczesne drzwi przesuwne są ciche i wygodne oraz pozwalają na osiągnięcie wysokiej harmonii wnętrza naszego domu. Jeżeli zastanawiamy się czy to jest rozwiązanie dla nas, warto zerknąć na poniżej przedstawione pomysły zastosowania systemów drzwi przesuwnych.

Najlepsze praktyki dekoratorów wnętrz

Specjaliści od projektowania wnętrz wśród potencjalnych zastosowań drzwi przesuwnych wymieniają zakrycie przestrzeni pomiędzy głównym salonem a holem. Ogromną zaletą tak urządzonego wnętrza jest optyczne powiększenie salonu i uzyskanie efektu szerokiej perspektywy.
Innym godnym rozważenia pomysłem jest instalacja drzwi przesuwnych pomiędzy dwoma połączonymi pokojami. W tym przypadku efektem o który nam chodzi jest uzyskanie wrażenia przebywania w jednym dużym pomieszczeniu, gdy drzwi są rozsunięte. Jednocześnie mamy zawsze możliwość intymnej izolacji, dzięki możliwości swobodnego zamknięcia drzwi.

drzwi przesuwne

Optyczne powiększenie salonu i kuchni

Natomiast jeżeli nasza kuchnia jest połączona bezpośrednio z salonem to drzwi przesuwne są wręcz koniecznością. Na czas wieczornego relaksu, gdy chcemy obejrzeć najnowszy slasher na Netflixie wystarczy przesunąć drzwi by odizolować się od hałasującej w kuchni pralki czy lodówki, a także zapomnieć o kuchennych zapachach. Natomiast w dzień, w porze obiadu uzyskujemy efekt szerokiej przestrzeni przy jednoczesnym poczuciu bliskości wszystkich domowników.

Praktyczne rozwiązania

Innym oczywistym zastosowaniem jest wydzielenie spiżarni lub stworzenie garderoby w dostępnej wnęce. Systemy drzwi przesuwnych pozwalają na stworzenie wygodnego i funkcjonalnego wnętrza, a ich zastosowanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Post navigation