Gdzie kupić ciekawą lampę dla dzieci?

Lampa do pokoju dziecięcego to dość spore wyzwanie. Trzeba bowiem bardzo przyłożyć się do tego zakupu, by mieć pewność, że wybrany model nie tylko zapewni idealne oświetlenie w pomieszczeniu, gdzie sporo czasu spędza maluch, ale także dobrze jest gdy pasować ona będzie do ogólnej aranżacji wnętrza. Jakie modele są więc aktualnie na topie? Co najchętniej wybierają rodzice? Podpowiedź poniżej.

Lampa do pokoju dziecka nie tylko na sezon zimowy

kinkiet-comic-book

Warto pamiętać, iż lampa do pokoju dziecka musi się sprawdzić w różnych sytuacjach. O wiele częściej będzie ona zapalona w okresie zimowym, gdy szybko zapada zmrok. Oświetlenie, które będzie wychodzić z danej lampy, powinno być przyjemne dla malucha, nie razić go oraz nie powodować nieprzyjemnych doznań. To bardzo ważne, gdyż małe dzieci wiele godzin spędzają w swoim pokoju na zabawie i bardzo często towarzyszy im przy tym zapalona lampa.

Lampa do pokoju dziecięcego – odpowiedni wybór

Odpowiednio dobrane lampy muszą dawać dobre światło oraz powinny dobrze prezentować się na tle całego dziecięcego pokoiku. Producenci takiego asortymentu wychodzą klientom naprzeciw i tworzą coraz to nowsze, bogatsze i ciekawsze modele, które zachwycają efektownymi kształtami i niebanalnymi formami. Obecnie na topie jest lampa w kształcie kuli, otoczona kolorowymi piórami. Mimo, iż taki model wygląda naprawę efektownie i ciekawie, to jednak warto wiedzieć, iż światło, które z niego się wydobywa się naprawdę kiepskie. Być może sprawdzi się ona u noworodków lub u maluchów, które jeszcze nie potrzebują mocnego światła. Jednak u przedszkolaków czy uczniów zdecydowanie taka lampa nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, gdyż bardzo szybko może spowodować, iż wzrok dzieci znacznie się pogorszy.

A może żyrandol do pokoju dziecięcego?

Przeglądając magazyny wnętrzarskie oraz propozycje znanych projektantów i designerów wnętrz, można dostrzec, iż bardzo często w pokojach dziecięcych umieszczane są żyrandole. Żyrandol do pokoju dziecięcego powinien być jednak dość skrupulatnie dobrany. Ważne jest, by postawić na model kolorowy, niezbyt duży, który będzie dodawał uroku.

Post navigation