Do jakich wnętrz pasują lampy kryształowe?

Kryształowe lampy są synonimem luksusu i prestiżu. Wyglądają obłędnie i hipnotyzują swoim blaskiem. Najczęściej lampy kryształowe umieszczane są w salonie, ale można je zobaczyć również w sypialni, kuchni i łazience. W jakim stylu kryształowa lampa będzie wyglądać najlepiej?

Lampy kryształowe do salonu

Najczęściej kryształowe żyrandole kojarzone są z wystawnymi przyjęciami urządzanymi w komnatach pałacowych. Na szczęście nie musimy dysponować zamkiem, aby cieszyć się aranżacją, w której będzie wisieć kryształowy żyrandol. Ze względu na różnorodność wzorów możemy umieścić go w różnych stylach wnętrzarskich.

Kryształowe lampy do salonu urządzonego w stylu eklektycznym


Styl eklektyczny łączy w sobie różne style w odpowiednich proporcjach. Projektanci radzą, aby 60% stanowił styl bazowy. Pozostałe powinny być połączeniem dwóch stylów w proporcjach 30 i 10%. Dzięki temu w każdym salonie żyrandol kryształowy będzie mógł świecić i wprawiać w zachwyt swoim wyglądem.

Salon urządzony w stylu klasycznym

Prostota i minimalizm to podstawy stylu klasycznego. Gdzie zatem jest miejsce dla wytwornego kryształowego żyrandola? Jest. Kryształowa lampa Tutumi w połączeniu z drewnianymi meblami będzie komponować się świetnie. Należy pamiętać jedynie o tym, aby lampa była odpowiednio dopasowana do wielkości pomieszczenia. W małym salonie powinniśmy postawić na niewielką lampę, może być to także kryształowy plafon. W dużym pokoju możemy powiesić lampę z opadającymi kryształkami lub lampę świecznikową.

Kryształowe lampy w stylu glamour

Styl glamour charakteryzuje się bogatym wzornictwem, w którym pierwsze skrzypce grają meble w wysokim połysku. Dominują kolory – czerń, biel, srebro i złoto. W takiej aranżacji kryształowa lampa będzie strzałem w dziesiątkę. Znakomicie prezentować się będzie żyrandol z metalowymi wykończeniami w kolorze złota lub srebra.

Post navigation