Czym jest dywan shaggy?

Elementem wystroju, który może urozmaicić wystój każdego pomieszczenia w domu, jest odpowiednio dobrany dywan. Z początku może wydawać się, że jego zakup jest zupełnie niepotrzebny – trzeba przecież go regularnie odkurzać i dbać o to, aby się nie zniszczył. Niewątpliwie jednak ciekawy dywan wzbogaca pokój, w którym się znajduje, i stanowi miły akcent dla domowników. Istnieje wiele rodzajów dywanów, które różnią się swoim wyglądem i strukturą. Obecnie rekordy popularności biją dywany shaggy.

Czym jest dywan shaggy?

Tego typu dywany charakteryzują się długim, miękkim włosiem. Określenie „shaggy” pochodzi z języka angielskiego i oznacza właśnie coś „kudłatego”, czy „rozczochranego”. Struktura puszystego runa, które pokrywa powierzchnię przedmiotu, jest niezwykle przyjemna w dotyku. Sprawia to, że przechadzanie się po boso po takim dywanie dostarcza miłych doznań dla ciała. Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i wizualnie bardzo dobrze wkomponowują się w wystrój pomieszczenia. 

dywan shaggy

Jakie są ich wady?

Niestety, mimo że dywany shaggy doskonale się prezentują, a materiał, z którego są wykonane, jest bardzo przyjemy dla ciała, to posiadają one również pewne wady. Największą z nich jest konieczność ciągłego dbania o czystość. Dywany tego rodzaju należy odkurzać codziennie, gdyż między włóknami bardzo łatwo gromadzi się kurz, sierść zwierząt, okruszki, czy wiele innych drobnych zanieczyszczeń. Jest to również problem dla alergików, gdyż dywan nieczyszczony może stać się potencjalnym siedliskiem alergenów, na które uczulona jest dana osoba. Produkty tego typu również brudzą się dużo łatwiej i częściej, niż inne rodzaje dywanów, przez co zachodzi potrzeba częstego prania. Jest to konieczne, by usunąć zanieczyszczenia, których nie udało się pozbyć za pomocą zwykłego trzepania, czy odkurzania.  

Post navigation