Czy wanna z parawanem jest dobrym wyborem?

Elegancka wanna z parawanem to doskonały wybór dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy tradycyjną wanną i prysznicem. Aby wybrać porządną wannę z parawanem należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Jakie są rodzaje parawanów?

Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne parawany wahadłowe, czyli jednoelementowe modele, które otwiera się jak zwykłe drzwi. W małej łazience doskonale sprawdzą się parawany przesuwane, które z kolei składają się z kilku różnych elementów nakładających się na siebie. Nowością na rynku są parawany harmonijkowe, które rozsuwane są jedynie na czas korzystania. Jeżeli chodzi o sam materiał, to wybrać można parawany szklane i plastikowe. W tym pierwszym przypadku bardzo modne jest nie tylko piękne szkło przyciemniane, ale również dekoracyjne szkło mleczne. Plastikowe płyty dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W parawanach, które otwierane są wahadłowo skrzydła zamontowane są na specjalnych zawiasach. Można wybrać modele, które otwiera się na zewnątrz lub do wewnątrz. Producenci oferują parawany z zakresem ruchu 90 stopni lub 180 stopni.

wanna z parawanem

Jaka wanna z parawanem do małej łazienki?

W małej łazience doskonale sprawdzą się wanny narożne z parawanem https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym.html. Jest to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla zwykłych wanien prostokątnych. W dużej mierze to właśnie dzięki narożnej wannie można maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Warto wspomnieć także o tym, że wanny prostokątne dostępne są w wielu różnych wymiarach, dlatego też bez problemu będzie można je dopasować nawet do stosunkowo niewielkiej łazienki. Producenci oferują bardzo wiele różnorodnych parawanów, dzięki czemu będzie można dopasować je do każdej wanny. Montaż parawanu warto zlecić jednak profesjonalnej firmie.

Post navigation