Czy tapety w stylu retro to dość kosztowny wydatek?

Wnętrza, które nawiązują do starego stylu są niezwykle klimatyczne i ciepłe. Wiele osób marzy o tego typu przestrzeniach, jednak większość boi się, iż jest to nie lada wydatek. Dlatego też producenci wyszli im naprzeciw i stworzyli tapety vintage, które mają wprowadzić taki stary klimat do współczesnych wnętrz. Piękne, wzorzyste tapety, miłe w dotyku faktury oraz szeroka gama rozmiarów sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać.

Tapety w stylu retro – czym się charakteryzują?

Tapeta vintage nawiązuje poprzez wzory i kolorystykę ze starym stylem. Jednak jakość ich wykonania oraz właściwości są jak najbardziej współczesne. Piękne, stylowe tapety można szybko i łatwo położyć na ściany i to w każdym pomieszczeniu. Ze względu na to, iż większość z nich odporna jest na temperaturę i wilgoć spokojnie może zostać także umieszczona w kuchni, czy też w łazience.

Jaki jest koszt takiej tapety?

Ceny tapet vintage są bardzo zróżnicowane – zobacz https://wallcolors.pl/108-tapety . Ma na to wpływ materiał, z którego są wykonane, wzór, producent od którego pochodzą oraz czy np. są wykonane w 3D (posiadają elementy wypukłe) lub czy nadają się do pomalowania ich farbą. Piękne modele w korzystnych cenach można znaleźć w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tylko i wyłącznie tapet. W takim miejscu tapeta vintage będzie kosztować od około 50 do 120 zł.

Gdzie można dostać tapety vintage?

Tapety w stylu retro ze względu na to, iż coraz więcej klientów interesuje się nimi – są bardzo łatwo dostępne. Zarówno w popularnych sklepach budowlanych, jak i w mniejszych sklepach z farbami czy z płytkami – można znaleźć przynajmniej kilka modeli takich tapet. Bardzo duży wybór jest w sklepach online. Przez internet bowiem także warto zamawiać tapety vintage ze względu na ich cenę – jest ona o wiele bardziej korzystna w przypadku niektórych produktów flagowych.

Post navigation