Brodziki prostokątne – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Dobór odpowiedniej kabiny prysznicowej do łazienki jest jedną z bardziej istotnych decyzji podczas aranżacji wystroju. Kształt i wymiary brodzika muszą nie tylko dopasować się do wielkości pomieszczenia, ale również zapewnić użytkownikom wygodne korzystanie z kabiny. Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej tego elementu wyposażenia należy wziąć pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie wszystkich domowników. Kto powinien zdecydować się na brodziki prysznicowe prostokątne?

Wygoda i bezpieczeństwo

Zaletą prostokątnych brodzików jest możliwość uzyskania dość dużej przestrzeni wewnątrz kabiny przy stosunkowo łatwym dopasowaniu jej do kształtu i wymiarów łazienki. Takie rozwiązanie zapewnia komfort wszystkim osobom, które potrzebują przestronnego prysznica. To dobry pomysł w łazienkach osób starszych i posiadających trudności w poruszaniu się. Odpowiednie brodziki prostokątne umożliwią również wjechanie pod prysznic osobom poruszającym się na wózku. Komfortowa ilość przestrzeni w kabinie przypadnie do gustu wszystkim osobom stawiającym na wygodę i lubiącym wspólne kąpiele.

Dobór odpowiedniego modelu

Najbardziej popularne rodzaje brodzików, to:

  • płytkie,
  • głębokie,
  • wyposażone w siedziska.
    Wybór odpowiedniej głębokości jest wyjątkowo istotny. W łazienkach osób z trudnościami w poruszaniu się warto postawić na płytkie brodziki wpuszczane w posadzkę. Zapewnią maksymalne bezpieczeństwo i dostępność kabiny. Osoby lubiące korzystać z wanny, w których łazienkach zmieści się jedynie brodzik prysznicowy 80×100 mogą wybrać jeden z głębszych modeli – https://lazienka-rea.com.pl/lazienkowe-brodziki-prysznicowe/brodziki-prysznicowe-prostokatne.html. To również świetny pomysł na umożliwienie kąpieli dzieciom. Prostokątne egzemplarze wyposażone w siedziska, to dobre rozwiązania dla osób, którym trudno jest wykąpać się w pozycji stojącej. Dobór odpowiedniego brodzika umożliwi łatwy dostęp i wygodne korzystanie z kabiny wszystkim domownikom.

Post navigation